taminvalve articles انواع ترانسمیتر فشار index

ترانسمیتر فشار یا پرشر ترانسمیتر تجهیزی جهت اندازه گیری و کنترل فشار می باشد و انواع ترانسمیتر فشار موجود می‌باشد که کاربردهای متفاوتی دارند. در واقع ترانسمیتر، فشار مایعات، سیالات و گازها را اندازه گیری می کند و ترانسمیتر یک سیگنال الکتریکی ضعیف دریافت می کند و این سیگنال ضعیف را به سیگنال الکتریکی (مقادیر قابل قبول ولتاژ یا جریان) برای ارسال به کنترلرها، مدارات الکترونیکی و سیستم های مانیتورینگ تبدیل می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ترانسمیتر فشار مقاله کامل ما را مطالعه کنید.

فهرست مطالب

تفاوت پرشر ترانسميترها

در این مقاله برای معرفی و فروش پرشر ترانسمیتر چند مدل از ترانسمیترهایی که پرکاربرد هستند توضیح داده خواهد شد. تعداد ترانسمیترها بسیار متنوع و زیاد است. با شناخت کافی از نحوه عملکرد آنها میتوان نمونه مناسب فعالیت مورد نظر را انتخاب و از یکی از انواع ترانسمیتر فشار استفاده کرد. براي استفاده از انواع پرشر ترانسمیتر و خرید و فروش انواع پرشر ترانسمیتر بايد كاربرد و تفاوت هر كدام را بدانيم. تفاوت هر كدام از پرشر ترانسميتر ها در هزينه آن، قدرت دستگاه برای کنترل فشار، حساسيت در برابر سيگنال ها و نحوه اتصال آنها است. در اين رابطه بايد اجزای تشکیل دهنده پرشر ترانسمیتر را که شامل سنسورهای فشار، ترانسديوسرها، سوئيچ هاي فشار و سایر موارد هستند، مورد  بررسی قرار داده و با دقت انتخاب شوند. 

انواع ترانسمیتر فشار

ترانسمیتر فشار قلمی

 پرشر ترانسمیتر قلمی از تجهیزات و ابزارآلاتی است که برای اندازه گیری دقیق فشار مایع یا گاز در صنایع مختلف مورد استفاده قرارمی‌گیرد. ارزان و کوچک بودن آن، باعث شده است که این وسیله جایگزین بسیار از ابزارهای مشابه برای رویکرد یکسان شود که به دلیل قلمی بودن، دارای نمایشگرها برای نشان دادن میزان فشار نیستند. البته این مسئله بستگی به نوع مدل دستگاه دارد.

ترانسميتر فشار تفاضلی

کارایی اين مدل براي اندازه گيري تفاوت فشار بين دو دستگاه است. ترانسميتر تفاضلي داراي حسگرهاي فلزي هستند كه  تغییرات فشار را نشان می دهند.

ترانسمیتر فشار دیافراگمی

این مدل صفحه دیافراگمی دارد که تحت تاثیر فشار، تغییر شکل پیدا می کند. دستگاه ترانسمیتر دیافراگمی ممکن است از جنس فولاد ضد زنگ باشد و یا روکش های پليمري داشته باشند. این دستگاه شبيه ترانسميترهاي قلمي به مخازن متصل مي شوند و براساس جنس به كار رفته در ترانسمیتر دیافراگمی، عملكرد متفاوتی در نشان دادن فشار دارند.

taminvalve articles انواع ترانسمیتر فشار

پرشر ترانسميتر ضد انفجاری

 اين دستگاه در صنايع پتروشيمي، پالایشگاه ها و کارخانجات توليد آمونياك مورد استفاده قرار مي گيرد. در اين صنايع احتمال جرقه و انفجار در آنها زياد است و با كمك اين وسيله احتمال جرقه کمتر می شود.

پرشر ترانسميتر صنعتی

اين دستگاه براي نشان دادن فشارهاي بالا مورد استفاده قرار مي گيرد. 

ترانسميتر فشار هوشمند

پرشر ترانسمیتر هوشمند، سرعت و دقت بسيار زيادي دارد. بنابراین از اين دستگاه برای ماشین آلاتی که نیاز به کنترل دقیق دارند استفاده می شود.

ترانسميتر فشار نمايشگر

اين دستگاه داراي صفحه نمايش فشار لحظه ای است. از اين دستگاه براي ارسال مقدار فشار اندازه گيري شده به اتاق كنترل استفاده مي كنند.البته زماني از ترانسميتر نمايشگر استفاده مي شود كه امكان حضور اپراتور وجود داشته باشد. 

کارایی پرشر ترانسمیتر

مطمئنا افرادی که فعالیت صنعتی می کنند از خرید و فروش پرشر ترانسمیتر کاملا اطلاع دارند. زیرا کاربرد این ابزار در صنعت و ماشین آلات صنعتی بسیار زیاد است. این ابزار بسیار دقیق است و در ماشین هایی که فشار زیادی را تحمل میکنند کاربرد دارند. استفاده از این دستگاه برای اطمینان یافتن از میزان تحمل فشار ماشین است. با کمک این دستگاه می توان فشار زیاد و یا حداقل فشار وارده به وسیله را بررسی کرده و از وقوع حوادث جلوگیری نمود. دستگاه پرشر ترانسمیتر در کنار سایر دستگاه های اندازه گیری کننده عمق، ارتفاع و کنترل شدت جریان نیز بکار می رود. همچنین این وسیله برای اندازه گیری افت فشار و جلوگیری از نشتی نیز بکار گرفته می شود. البته به صورت تکی هم از این دستگاه استفاده می کنند. 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!