taminvalve articles نوار تفلون index

نوار تفلون ازلایه نازکی ساخته شده است از جنس پلی تترافلوئور و اتیلن که بسیار نازک در ضخامت 70 تا100 میکرون تولید وعرضه می‌گردد. از این محصول در کار آب بندی اتصالات و لوله کشی‌های آب ساختمانی و تاسیسات آب رسانی ساختمان و آب بندی‌های رزوه ای و پلیمری برای جلوگیری از نفوذ و نشت آب در ساختمان استفاده می کنند بزرگترین تولید کنندگان، این محصول نوار را با نام تجاری تفلون تولید و عرضه می‌کنند. تفلون نام ماده ایست که درتولیدات ظروف تفلون برای جلوگیری از چسبیدن غذا به داخل ظروف به کار می‌برند امروزه تولید کنندگان چسب این نوارها را در اندازه و رنگ‌های مختلف تولید و عرضه می‌کنند. اندازه های رایج آنها از 5 تا 10متر می‌باشند.

فهرست مطالب

روش استفاده از نوار تفلون

ابتدا قبل از اتصال به دور محل رزوه شده انتهای لوله نوار را چند دور به حالت کشیده بپیچانید سپس اتصال را انجام دهید سعی کنید از محکم بودن نوار با دور لوله اطمینان داشته باشید زیرا ممکن است با فشردن دو سر لوله درحین اتصال نوار جمع شده و نتواند به خوبی کار آب بندی را انجام دهد. با کیفیت ترین نوار تفلون‌های ایرانی با نام‌های دنا، تاب و چینی با نام‌های سیکو، دنیکس، DN و NV در بازار موجود است. همینطور این محصولات از ویژگی‌های خاصی درآب بندی برخوردارند یکی از این ویژگی‌های نوار چسب خمیری ساختار شیمیایی آن است که باعث بسته شدن رخنه‌ها می‌شود و دیگر آنکه از جذب رسوب جلوگیری می‌کند.

taminvalve articles نوار تفلون

چرا از نوار تفلون استفاده می‌شود؟

  • روان کننده اتصالات
  • آب بندی اتصالات
  • کیفیت عملکرد
  • قیمت مقرون به صرفه
  • انعطاف پذیری نوار
  • نیاز به آچار

تفلون مایع چیست ؟

یکی دیگر از راه های آب بندی در اتصالات دنده ای استفاده از تفلون مایع است که امروزه جایگزین خمیر و الیاف کنف شده است استفاده ازاین ماده بسیار راحت و بی درد سر است و اینکه ارزان و درهمه جا قابل دسترسی می‌باشد. از ویژگی‌های تفلون مایع می‌توان ثابت نگه داشتن اتصالات را نام برد چرا که درعرض 25 دقیقه این مایع خشک می‌شود و هیچ نیازی به آچار یا وسیله ای برای سفت کردن نیست از مزایای کاربرد تفلون مایع می‌توان به نفوذ سریع چسب در داخل دندانه های لوله محل اتصال است که آب بندی را صد در صد تضمین می‌کند و همچنین در روش‌های قدیمی گاهی ممکن است در یک خط  چندین اتصال انجام پذیرد با آب بندی کردن قسمتی از لوله با آچار قسمت دیگر آن شل شده و به سمت خلاف قبلی می‌چرخد اما با استفاده از تفلون مایع این مشکل‌ها برطرف می‌شوند گاهی با پیچاندن بیش از حد لوله با آچار لوله شکسته می‌شود و یا شاید رزوه‌های آن خراب شود اما تفلون مایع این مشکلات را برطرف خواهد کرد از قابلیت های این چسب فیکس کردن لوله بدون نیاز به آچار می‌باشد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!