taminvalve articles PVC

لوله ها و اتصالات پی وی سی جزو لوله ها و اتصالات پرکاربرد در بازار هستند که از آنها در بخش های مختلف صنعتی، ساختمانی و کشاورزی بهره گرفته می شود. این لوله ها و اتصالات پلاستیکی از ماده ای به نام پلی وینیل کلراید تولید می شوند و با تنوع بالا و در ضخامت ها و قطرهای متفاوت عرضه می گردند. بر خلاف لوله پی وی سی سخت، در تولید این نوع لوله PVC که با نام لوله پی وی سی نرم نیز شناخته می شود علاوه بر ترکیباتی همچون هیدروژن، کلر و کربن، ماده ای نرم کننده بکار می رود که موجب می شود تا لوله هایی که از طریق فرآیند پلیمریزاسیون تولید می شوند، از قابلیت انعطاف پذیری مناسبی برخوردار باشند. این لوله ها و اتصالات به دلیل داشتن مزایای فراوان، کاربردهای گوناگونی دارند و در صنایع مختلف به وفور مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع لوله PVC

از نظر تکنولوژی ساخت، لوله ها و اتصالات PVC را می توان به لوله های پی وی سی معمولی، پی وی سی نیمه قوی و پی وی سی فشار قوی تقسیم کرد که در این قسمت به معرفی آنها می پردازیم:

لوله پی وی سی معمولی
این نوع لوله PVC نسبت به سایر انواع لوله های پی وی سی، از ضخامت کمتر و در نتیجه قابلیت تحمل فشار کمتری برخوردار است. بنابراین از این لوله ها و اتصالات پلاستیکی برای مواردی نظیر لوله کشی سیستم های تهویه، لوله کشی های ناودان های تخلیه کننده آب باران در مجتمع های مسکونی و همچنین لوله های محافظت کننده از سیم ها و کابل های برق استفاده می شود.

لوله پی وی سی نیمه قوی
این لوله ها و اتصالات در بخش های مختلف ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند که از جمله آنها می توان به کاربرد آنها در لوله کشی سیستم های فاضلاب خانگی و تهویه های داخلی ساختمان ها اشاره نمود.

لوله پی وی سی قوی
این لوله PVC از نوع لوله های پی وی سی فشار قوی است که به لطف بهره مندی از میزان استحکام قابل قبول، عمدتا در بخش های صنعتی، سیستم های لوله کشی فاضلاب های شهری و همچنین در بخش های مختلف جهت محافظت از کابل های برق استفاده می شود. از دیگر کاربردهای این لوله ها و اتصالات PVC می توان به بهره گیری از آنها در کارخانجات صنعتی به منظور انتقال فاضلاب های صنعتی حاوی ترکیبات شیمیایی و اسیدی اشاره نمود.

taminvalve articles PVC 1

مزایای این نوع لوله

لوله ها و اتصالات پی وی سی به طور کلی دارای مزیت های فراوانی هستند که مهم ترین آنها به شرح زیر هستند:

  • طراحی و ساخت این لوله های پلاستیکی به گونه ای است که محصول نهایی از کیفیت بالایی برخوردار است و در برابر عواملی همچون خوردگی و پوسیدگی مقاوم است.
  • با توجه به آنکه لوله ها و اتصالات PVC از جنس پلاستیک تولید می شوند، در مقایسه با بسیاری از لوله هایی که در بازار به فروش می رسد از وزن کمتری برخوردار هستند. این امر موجب می شود تا جابجایی و حمل و نقل این لوله ها آسان تر باشد.
  • سطح داخلی این لوله ها صاف و صیقلی است و به همین جهت در زمان عبور مایعات و سایر سیالات از داخل آنها، به هیج عنوان افت فشار و گرفتگی ایجاد نمی شود.
  • لوله PVC از خاصیت انعطاف پذیری مناسبی برخوردار است و به همین جهت در برابر عواملی نظیر زلزله و سیل مقاوم است. از سوی دیگر خاصیت انعطاف پذیری این لوله ها موجب می شود تا در اثر جابجایی و یا ضربه دچار شکستگی نشوند.
  • از این لوله ها می توان در سیستم های لوله کشی مختلف استفاده نمود و به راحتی نیز آنها را نصب و راه اندازی نمود.
  • با توجه به آنکه لوله های پی وی سی از پلاستیک ساخته شده اند، به عنوان یک عایق حرارتی مناسب عمل می کنند و از آنها می توان برای محافظت از کابل و سیم های برق استفاده نمود.
  • این لوله ها نسبت به بسیاری از انواع لوله های موجود در بازار از قیمت مناسب تری برخوردار هستند و در عین حال عمر مفید آنها نیز مناسب است. بنابراین استفاده از لوله های پی وی سی در سیستم های لوله کشی می تواند به کاهش هزینه ها کمک کند.
  • یکی دیگر از مزیت های لوله PVC این است که در مقابل دمای بالا و همچنین حریق از مقاومت مناسبی برخوردار است.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!