taminvalve article siphon

سیفون مسیر لوله ای منحنی است که از ورود گاز فاضلاب به داخل فضای خانه جلوگیری می کند. این وسیله مهم، ویژگی های زیادی دارد که استفاده از آن سبب پنهان ماندن بوی فاضلاب و جلوگیری از انتشار آن به فضای ساختمان می شود.
سیفون به گونه ای طراحی شده است که پس از ورود آب، مقداری از آن را داخل خود نگه می دارد و باقی آب ها را از خود عبور می دهد.

سیفون دستشویی

در سرویس بهداشتی زیر کاسه توالت، سیفون قرار دارد. تا زمانی که بی نقص بماند و در آن آب موجود باشد این کارایی را دارد. اما اگر آب داخل سیفون بخار شود و یا دارای شکستگی باشد یا نشتی بدهد دیگر کار نخواهد کرد.
پس مشخص شد عملکرد سیفون به وجود آب درون مخزن بستگی دارد. همچنین باید عاری از هرگونه فضولات باشد زیرا وجود آنها در داخل سیفون سبب انتشار بوی بد و گرفتگی لوله می شود در نتیجه وجود آن بی فایده خواهد شد.

فلاش تانک

از موارد مهمی که عموم مردم از آن بی اطلاع هستند این است که آن ها به اشتباه فکر می کنند که سیفون همان فلاش تانک است ولی این طور نیست، فلاش تانک در اصل منبع آبی است که روی دیوار قرار گرفته و دارای یک دستگیره است که با پایین کشیدن آن، آب به داخل کاسه توالت هدایت می شود.

taminvalve article siphon 1

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!