taminvalve article superpipe 1

لوله پنج لایه سوپرپایپ، یکی از بهترین انواع لوله های پنج لایه است که تحت لیسانس کشور آلمان تولید می شود. این لوله بیشتر در صنعت ساختمانی کاربرد دارند از جمله کاربرد آن ها می تواند به استفاده آن ها در سیستم گرمایش کف اشاره کرد. نسل جدید لوله های پنج لایه سوپر پایپ از جنس لوله های تلفیقی pex-al-pex  بوده و از فناوری pex-al-pex  در لوله های فلزی استفاده می شود. با تلفیق پلیمر و فلز، به بهبود کیفیت آب آشامیدنی کمک زیادی شده، باعث راحت تر کردن نصب و اتصالات نصب آن می شود.
این ویژگی ها باعث شده این محصول در به کار بردن تاسیسات ساختمان بسیار مناسب باشد. آخرین محصول لوله های پنج لایه سوپر پایپ، لوله سوپر پایپ +2 بوده که طبق جدیدترین تکنولوژی های بین المللی ساخته شده است. این محصول به دلیل آلیاژ آلومینیومی خاص به کار رفته در آن و استفاده از بهترین پلیمر موجود (پلی اتیلن) میزان رسوب پذیری را به حداقل رسانده و باعث دوام سیستم لوله کشی شده است.
لوله های پنج لایه سوپر پایپ با دستگاه هیدروستاتیک آزمایش می شوند و مقاومت زیادی در برابر فشار و دمای بالایی از خود نشان می دهند. ناگفته نماند که معمولا قیمت لوله های پنج لایه سوپر پایپ از سایر لوله ها گران تر بوده و باید با تجهیزات مخصوص و سرعت بالایی به کار برده شوند.
لوله پنج لایه سوپرپایپ، از ایده آل ترین سیستم های آب سرد و گرم، سیستم های آب آشامیدنی،  رادیاتور، سیستم گرمایش از کف، هوای فشرده و سیستم های انتقال سیال خنک می باشد.

لوله های پنج لایه، ترکیبی از آلومینیوم و پلیمر هستند. این محصول مزایای مثبت پلاستیک و فلز را ادغام می کند و معایب آنها را از بین می برد. لوله پنج لایه سوپرپایپ، اساساً از یک لایه آلومینیومی ساخته شده است که بین دو لایه مجزا قرار گرفته است. دو لایه چسب، قسمت فلزی را به لوله پلاستیکی داخلی و خارجی متصل می کند.
لایه فلزی که در طول لوله جوش داده می شود، به عنوان یک مانع اکسیژن عمل کرده و انتشار اکسیژن را در ماتریس پلیمری متوقف می کند. همچنین با تغییرات دما ، نیرو های برگشتی و انبساط حرارتی را جبران و کاهش می دهد.
لوله پنج لایه سوپرپایپ، از نظر مناسب بودن برای سیستم های گرمایش از کف بی رقیب هستند و به دلیل مشخصات بالا، به همان اندازه برای تاسیسات آب آشامیدنی نیز مناسب می باشند. لوله های یکپارچه یا لوله های پنج لایه، به دلیل مزایای فراوانی مانند انعطاف پذیری، تحمل حرارت بالا و ضریب انبساط خطی پایین؛ کاربرد های زیادی در سیستم های لوله کشی بهداشتی آب سرد و گرم، شبکه های تهویه مطبوع و سیستم های گرمایش دارند.
این نوع لوله ها از پلیمر دو لایه، دو لایه چسب و یک لایه آلومینیوم تشکیل شده است. لایه بیرونی و لایه داخلی، از پلیمر بر پایه پلی اتیلن ساخته شده است که با دو لایه چسب به لایه میانی که از ورق آلومینیوم ساخته شده است متصل می شود. در ساخت لوله پنج لایه سوپرپایپ، از بهترین مواد اولیه و فرآیندهای ساخت برای ارائه محصولاتی با بالاترین استاندارد های بهداشتی و فنی استفاده می شود.

مزایای لوله سوپر پایپ

 از مزایای لوله سوپرپایپ می‌توان به این موارد اشاره کرد این لوله ها به دلیل ساختار پنج لایه ای که دارند دچار زنگ زدگی و همچنین پوسیدگی نخواهند شد همچنین دوره ها به دلیل داشتن سطح صاف و داشتن سطح صیقلی شکل به هیچ عنوان رسوب نمی گیرند و همچنین در زمان اجرا نصب و راه اندازی آن ها بسیار ساده و آسان است از دیگر مزیت های لوله سوپرپایپ وزن سبک این دوره ها می باشد که در زمان جابجایی و انتقال کاررا به طور بسیار محسوسی آسان می کند. یکی دیگر از مزایای لوله های سوپرپایپ کیفیت آب آشامیدنی در هنگام استفاده از این دوره ها می باشد زیرا در لوله های سوپرپایپ به علت عدم نفوذ پذیری اکسیژن از رسوب و همچنین جرم گرفتگی و لجن جلوگیری به عمل می آید خود باعث کیفیت آب آشامیدنی خواهد شد.
این موارد برخی از ویژگی ها و مزایای بسیار مطلوب در لوله های سوپرپایپ می باشند که بسیار حائز اهمیت و مهم برای مصرف کنندگان و کاربران است زیرا مصرف کنندگان در زمان تهیه و خرید لوله های سوپرپایپ به دنبال بهترین انتخاب متناسب با نیاز خود هستند. 

اتصالات سوپرپایپ

استفاده از اتصالات به روز و جدید سوپرپایپ در خارج از اروپا بسیار منحصر به فرد میباشد و همچنین همه اتصالات سوپرپایپ دارای آب بندی دائم هستند نین با ویژگی‌ها و قابلیت‌های خود موجب افزایش سرعت نصب و همچنین کاهش خطای انسانی خواهند شد لازم به ذکر است که اتصالات سوپرپایپ در اندازه ها و سایزهای متفاوت و مختلفی عرضه می شوند سایز های ۱۶ و ۲۰ و ۲۵ و ۳۰ و ۲ از سایت های تولیدی در  سوپرپایپ هستند .
همچنین لازم به بیان می باشد که اتصالات پرسی سوپرپایپ بر اساس دانش های دریافتی از شرکت های آلمانی مهندسی شده اند این اتصالات به لطف فناوری ها و تکنولوژی ها و همچنین کد رنگ در بازار وجود دارند همچنین لازم به ذکر است که اتصالات پرسی سوپرپایپ به دلیل خطای مجری احتمال خطر آب بندی نشدن را بسیار کم میکند.

لوله سوپرپایپ

 ساختار لوله های تلفیقی از جنس پلیمر و فلز است این لوله ها به دلیل ساختار پنج لایه و همچنین فناوری های به کار رفته معایب لوله های  قدیمی و فلزی را ندارند و همچنین با کیفیت بالا و عدم رسوب پذیری یکی از گزینه های مناسب در اجرا می باشند. یکی از دلایلی که باعث شده تا این لوله ها از خوردگی و فرسودگی جلوگیری به عمل بیاورند به دلیل سطح صاف و صیقلی در داخل و خارج این لوله ها می باشد همچنین این امر موجب می شود تا عمر طولانی تری در مقایسه با لوله های قدیمی داشته باشند. همچنین لوله های سوپرپایپ تحت لیسانس کشور آلمان می باشد و همچنین به دلیل داشتن آلیاژ آلومینیومی و متریال با کیفیت پلی اتیلن بسیار کاربردی می باشد همچنین لازم است و بیان کنیم این لوله ها از تحمل فشار و دمای بالایی برخوردار هستند.

لوله پنج لایه سوپرپایپ

لوله پنج لایه سوپرپایپ ، یکی از مهمترین اقلام کاربردی در سیستم های مدرن صنایع ساختمان ، تهویه مطبوع و سیستم های آب سرد و گرم می باشد. این لوله های پنج لایه در دو نوع PERT و PEX تولید می شوند که از دو لایه پلی اتیلن مخصوص (PERT یا PEX) به همراه یک لایه آلومینیومی (Al) در وسط  و دو لایه چسب مخصوص که لایه بیرونی را به وسط وصل می کند ، تشکیل شده است. لوله های پنج لایه ، به دلیل ویژگی های ساختاری مانند انتقال سیالات اسیدی و قلیایی ، مقاومت در برابر خوردگی و فشار زیاد ، احتمال کم انسداد لوله به دلیل نرم بودن سطح داخلی ، عایق بودن حرارت بالا و سایر ویژگی های ساختاری ؛ بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. از این محصولات در سیستم های مختلف از جمله تاسیسات سرمایشی ، گرمایشی ، تهویه مطبوع ، سیستم های گرمایش زمینی ، انتقال آب در رایزر ها و کلیه سیستم های بهداشتی آب سرد و گرم استفاده می شود. لوله پنج لایه سوپرپایپ ، مطمئناً یک گزینه همه کاره برای نصاب‌ ها می باشد. لین محصول با ساختار قابل انعطاف خود ، زمان نصب را به طور چشمگیری پایین آورده و اتصالات بدون شعله را ارائه می‌ دهد. انتخاب یک سیستم لوله کشی چند لایه ، می تواند استحکام و پایداری سیستم های فلزی را با انعطاف پذیری و مقاومت در برابر خوردگی پلاستیک ترکیب کند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!